Choď na obsah Choď na menu
 


POZOR na kontroverznú PETÍCIU za podporu Mons.Bezáka

22. 7. 2012

POZOR na kontroverznú PETÍCIU za podporu Mons.Bezáka

Na stránke  Change.net je kontroverzná petícia s názvom:

“Vyjadrenie podpory a solidarity trnavskému arcibiskupovi Mons. Róbertovi Bezákovi”

 

 

Obraciame sa na predstaviteľov Katolíckej cirkvi, aby objasnili a jasne pomenovali dôvody súvisiace s odvolaním trnavského arcibiskupa Mons. Róberta Bezáka. Toto vysvetlenie žiadame preto, lebo ide o neštandardný postup, ktorý vytvára priestor pre rôzne podozrenia. Napriek poslušnosti voči hierarchickým nariadeniam, nemôžeme skryť, že tento spôsob nevrhá dobré svetlo na inštitúciu cirkvi, rozdeľuje a znechucuje tak veriacich, ako aj spoločnosť.
 
Svojím menom vyjadrujeme podporu Róbertovi Bezákovi, ktorého si vážime pre jeho schopnosť skĺbiť náboženskú tradíciu so životom v 21. storočí, teologickú fundovanosť i ľudskosť, ktoré priniesli oživenie viery v Trnavskej arcidiecéze. Je nám ľúto, že nevysvetlenými právnymi krokmi  sa dostal do horšieho postavenia ako mnohí, ktorí vytvorili skutočné problémy.
 
Adresované:
 
Jeho Excelencia Mons. ICDr. Stanislav Zvolenský, PhD – predseda Konferencie biskupov Slovenska

Jeho Excelencia Mons. Mario Giordana – Apoštolský nuncius na Slovensku
 
Petičný výbor:
Mgr. Ján Matejka, PhD; Andreja Hlinku 55/55, 921 01 Piešťany
PhDr. Mgr. Alena Heřmánková; Bernolákova 12, 921 01 Piešťany
JUDr. Miloš Papcun; Žilinská 29, 921 01 Piešťany

Viac na: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=657108#ixzz1zW1Ad7xx

 
Petícia má navonok dobré úmysly – zverejniť dôvody odvolania biskupa, aby vo verejnosti nedošlo k nesprávnym záverom a domýšľavosti.
 
Avšak záver petície zároveň nepriamo podporuje nesúhlas s odvolaním Mons.Bezáka z funkcie. Týmto sa signatári spolčujú proti odvolaniu pápeža a spochybňujú tak vyjadrenie pápeža.
 
Petícia ako aj samotné Change.net je natoľko kontrovezné, že ľudia účastní na ich aktivitách sa podieľajú na spochybnovaní autority pápeža – Cirkvi.
 
Z tohto opodstatneného dôvodu  najmä veriaci by mali opustiť od tejto akcie a radšej vyzývať ľudí k modlitbe, pôstu a k väčšiemu hľadaniu pravdy, ktorú cirkevní predstavitelia postupne zverejnia. Výzva k poznaniu pravdy nesmie odporovať rozhodnutiu pápeža, ale musí byť v sulade s jeho učením.
 
Ďakujem, že ste … prijali toto pozvanie   
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Bezák

(ivan, 27. 8. 2013 15:52)

Ja, asi toľko k tomu problému cirkev verzus Bezák: cirkev už podľa mňa nestojí na hodnotách na ktorých by podľa božích prikázaní stáť mala. Zatajuje,mystifukuje už celé roky a všetko. príklady: 3.fatimske posolstvo -kto pozná pravdu? cikev áno ale ľudia nie,tým bola zatajená. Kde nájdete pravdu? -prečítajte si knižku od Nataálie de Lemeny Makedonovej-Večné zákony -konkrétne 3.diel. Dalšie zatajené veci : vid dielo: Abd-Ru-Shin - Posolstvo Grálu/vo svetle pravdy. Pozor len pre vážne hľadajúcich pravdu. Rojkovia ostaňte radšej bokom.

Re: Bezák

(Admin, 27. 8. 2013 20:01)

Ivan, to je síce pekné od Teba, že sa zaujímaš o zjavenia a tajomstvá Cirkvi, ale niet divu, že máš o Cirkvi taký názor.

Totižto 3.fatimské tajomstvo už bolo v r.2000 zverejnené celé, čo potvrdil ako kardinál Ratzinger, tak aj samotný vtedajší pápež bl.Ján Pavol II.
Ak si o tom nevedel, tak tvoj pohľad na Cirkev je pochopiteľne z nevedomosti, ale ak o tom vieš už dávno a doteraz to nepríjmaš za neomylné učenie pápeža-Cirkvi, potom niet divu, že máš pocit, akokeby Cirkev bola v omyle.

Dalej som si všimol, že veríš viac falošným prorokom-vizionarom ako pravým prorokom a učiteľom Cirkvi. Totižto Makedonová a Abdu-rashin sú falošnými prorokmi, ktorí sa oddelili z katolickej Cirkvi a išli vlastnou cestou. Preto aj ich posolstvá sa líšia od učenia KC a napokon aj od učenia pravých prorokov. V sučasnosti su pravými prorokmi vizionari z Medjugorja, Dechtice, Itapiranga-Brazilia.

Ivan, môžeš ísť vlastnou cestou, pridržiať sa svojich prorokov, alebo sa ich zrieknuť a pridržať sa pravých-Božích prorokov, ako to urobili Izraeliti, ked ich k tomu vyzýval Boží prorok Mojžiš alebo Eliáš.

"Komu chcete služiť?!"
"Ja a môj dom budeme služiť Pánovi"

Avšak nedá sa služiť dvom pánom!
Bud služime Pánovi Ježišovi a počuvame Jeho prorokov, alebo služime pánovi tohto sveta-diablovi a pridržame sa jeho falošných prorokov.

Rozhodnutie je na Tebe.
Nech Ťa žehná Pán a daruje svoj Pokoj (Nm6,24)

pre Evik

(Admin, 14. 3. 2013 19:08)

Drahé Božie Dieťa.. Evik

Zmazal som tvoj komentár, nakolko som v ňom vnímal, že máš so mnou nejaký osobný spor.

Nie len podľa pravidiel slušnej diskusie, ale aj pravidiel Ježiša Krista je lepšie to najprv riešiť v súkromí ako povedal: "...ak sa tvoj brat (blížny) prehreší, povedz mu to (v sukromí)..."

Ak máš skutočný a úprimný záujem riešiť spory slušne a podľa Slova Božieho, napíš mi na e-mail rmvn@pobox.sk

Ďakujem, že ti na mne záleží...
God bless you with Virgin Maria +